Football Division 1, Södra 00' Ljungskile SK [7] Ljungskile SK 0-0 Qviding FIF [13] Qviding FIF
Football Allsvenskan 00' Malmö FF [1] Malmö FF 0-0 AIK Solna [2] AIK Solna
Football Süper Lig 00' Besiktas [7] Besiktas 0-0 İstanbul Basaksehir [5] İstanbul Basaksehir
Football Oberliga Baden Wuerttemberg 01' FC Nottingen [5] FC Nottingen 0-0 Karlsruher SC (A) [15] Karlsruher SC (A)
Football Superligaen 01' Randers [14] Randers 0-0 Aalborg [9] Aalborg
Football Division 1, Norra 01' IK Brage IK Brage 0-0 Sandvikens IF Sandvikens IF
Football Norway Interkretsserie U19 02' Glassverket U19 0-0 Konnerud U19
Football Allsvenskan 02' Hammarby IF [11] Hammarby IF 0-0 IK Sirius FK [9] IK Sirius FK
Football Matchs amicaux 02' CD Algar 0-0 FC Goa FC Goa
Football Allsvenskan 02' Jönköpings Södra [14] Jönköpings Södra 0-0 Kalmar FF [12] Kalmar FF
Football Sweden Superettan 02' IFK Värnamo [8] IFK Värnamo 0-0 Syrianska FC [15] Syrianska FC
Football Eliteserien 02' Odd BK [8] Odd BK 0-0 Lillestrøm [11] Lillestrøm
Football Qatar U23 League 17' Qatar SC Doha U23 1-1 Al Sailiya U23
Football Superleague 28' Athènes [2] Athènes 0-0 Atromitos [6] Atromitos
Football Foot - Pays-Bas - Beloften 1ère Division 29' Jong Sbv Excelsior [6] Jong Sbv Excelsior 0-1 Jong NAC Breda [9] Jong NAC Breda
Football Premiére Ligue. 30' AL Ahli Atbara 1-0 Ahli AL Khartoum
Football Premier-Liga 31' Lokomotiv [2] Lokomotiv 1-0 FK Krasnodar [6] FK Krasnodar
Football Jordan Cup, Group A 32' Al Weehdat JOR [2] Al Weehdat JOR 0-0 Al Hussein Irbid [1] Al Hussein Irbid
Football Colombia U20 League 45' Envigado FC U20 0-1 Atletico Bucaramanga U20
Football Latvia Reserve League 45' Metta/LU Reserves 1-1 FK Jelgava Reserves
Football Ekstraklasa 45' Wisła Plock [11] Wisła Plock 3-0 Slask Wrocław [9] Slask Wrocław
Football Matches amicaux internationaux, Femmes 45' Pologne Pologne 1-0 Grèce Grèce
Football National League 45' Dinamo Tbilissi [1] Dinamo Tbilissi 0-0 FC Samtredia [3] FC Samtredia
Football Championnat National 45' Hapoel Katamon [8] Hapoel Katamon 1-0 Ironi Nesher [15] Ironi Nesher
Football Liga Bet Nord A 45' Akhi Akko 0-1 FC Ahva Kfar Manda
Football Championnat National 46' Hapoel Nir Ramat Hasharon [7] Hapoel Nir Ramat Hasharon 0-1 Maccabi Herzelia [16] Maccabi Herzelia
Football Championnat National 46' Hapoel Natzrat Elit [10] Hapoel Natzrat Elit 0-1 Beitar Tel Aviv Ramla [6] Beitar Tel Aviv Ramla
Football U21 56' Gvi Gvi 3-0 Hørsholm-Usserød IK U21
Football Championnat Vysshaya 75' Torpedo Belaz Zhodino [4] Torpedo Belaz Zhodino 1-1 FC Minsk [13] FC Minsk
Football Liga Bet Nord A 77' Elnahada Nazareth 1-2 Hapoel Bnei Parades
Basketball Super League 1 - 10:00 Maccabi Bazan Haifa [12] Maccabi Bazan Haifa 0-0 Ironi Ness Ziona [9] Ironi Ness Ziona
Basketball Bundesliga 1 - 10:00 BSC Raiffeisen Furstenfeld Panthers BSC Raiffeisen Furstenfeld Panthers 0-0 BK Dukes Klosterneuburg BK Dukes Klosterneuburg
Basketball Pro A 1 - 08:35 Olimpija Ljubljana [5] Olimpija Ljubljana 2-3 Hopsi Polzela [9] Hopsi Polzela
Basketball PLK 1 - 08:52 Asseco Prokom Gdynia [7] Asseco Prokom Gdynia 3-2 Wikana Start Lublin [4] Wikana Start Lublin
Basketball Superleague B, Hommes 1 - 08:34 Spartak St Petersburg Spartak St Petersburg 2-4 Khimki-Podmoskovye Moscow Region Khimki-Podmoskovye Moscow Region
Basketball Ligue A1 1 - 09:59 Cedevita Zagreb [6] Cedevita Zagreb 0-0 Kk Ribola Kastela [13] Kk Ribola Kastela
Basketball Super League 1 - 09:11 Maccabi Rishon Lezion [11] Maccabi Rishon Lezion 3-0 Maccabi Ashdod [7] Maccabi Ashdod
Basketball U20 Eccellenza 2 - 04:17 Basket Rimini Crabs Basket Rimini Crabs 27-17 Virtus Siena U20
Basketball U20 Eccellenza 2 - 04:11 Stella Azzura U20 Stella Azzura U20 38-15 Asd Carver Cinecitta
Basketball U20 Eccellenza 2 - 07:07 Pesaro U20 15-21 Mens Sana Siena U20
Basketball Super League, Women 3 - 02:23 Hapoel Rishon Letzion 51-52 Maccabi Raanana Maccabi Raanana
Basketball Super League, Women 3 - 05:47 Bnei Herzliya Women 48-47 Hapoel Petah Tikva
Basketball Super League, Women 4 - 08:34 Elizur Holon 71-62 Bnei Yehuda Bnei Yehuda
Basketball Liga ABA 3 - 10:00 Fmp Fmp 41-43 Kk Zadar Kk Zadar
Basketball TBSL, Hommes 3 - 08:43 Eskisehir Basket [6] Eskisehir Basket 42-43 Anadolu Efes Istanbul [16] Anadolu Efes Istanbul
Basketball United League, Main Round 3 - 10:00 BC Kalev/Cramo [11] BC Kalev/Cramo 30-42 Parma Permsky Kray [13] Parma Permsky Kray
Basketball LKL 3 - 01:38 Juventus Utena [9] Juventus Utena 50-52 Pieno Zvaigzdes Pasvalys [5] Pieno Zvaigzdes Pasvalys
Basketball Superleague B, Hommes 4 - 00:02 Zenit-Farm Saint Petersburg Zenit-Farm Saint Petersburg 71-73 Mba Moscow
Volley-ball Div 1, Hommes 10/23 17:00 [10] Dinamo Bucuresti 1-2 C.s. Arcada Galati [6] C.s. Arcada Galati
Volley-ball African Nations Champs 10/23 16:57 Democratic Republic of Congo 0-0 Egypte Egypte
Volley-ball Liga Siatkowki 10/23 16:30 Lotos Trefl Gdansk [9] Lotos Trefl Gdansk 4-2 MKS Banimex Bedzin [13] MKS Banimex Bedzin
Volley-ball African Nations Champs 10/23 16:00 Morocco Morocco 19-20 Cameroon Cameroon
Volley-ball Liga Siatkowki, Femmes 10/23 16:00 Trefl Proxmia Krakow Women [13] Trefl Proxmia Krakow Women 0-0 Chemik Police [5] Chemik Police
Hockey sur glace KHL 1 - 20:00 HC Bratislava [12] HC Bratislava 0-0 HC Dynamo Moscow [6] HC Dynamo Moscow
Hockey sur glace KHL 2 - 20:00 Dinamo Riga [13] Dinamo Riga 0-0 Sibir Novosibirsk [10] Sibir Novosibirsk
Hockey sur glace KHL 1 - 00:39 CSKA Moscow [2] CSKA Moscow 0-0 SKA St Petersburg [1] SKA St Petersburg
Hockey sur glace KHL 1 - 01:21 Vityaz Podolsk Vityaz Podolsk 1-0 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Hockey sur glace VHL-B 2 - 11:22 HC Rostov HC Rostov 2-1 HC Chelny HC Chelny
Hockey sur glace KHL 1 - 00:38 Spartak Moscow [10] Spartak Moscow 2-0 HC Barys Astana [3] HC Barys Astana
Hockey sur glace KHL 2 - 13:00 Severstal Cherepovec [8] Severstal Cherepovec 1-0 HC Yugra [13] HC Yugra
Hockey sur glace Vyshaja Ligue 2 - 13:22 Dizel Penza [20] Dizel Penza 0-1 Saryarka [4] Saryarka
Hockey sur glace KHL 2 - 15:07 Torpedo Nizhny Novgorod [4] Torpedo Nizhny Novgorod 1-0 Avangard Omsk [2] Avangard Omsk
Hockey sur glace MHL 2 - 10:24 Kapitan Stupino [17] Kapitan Stupino 1-1 SKA-1946 St Petersburg [1] SKA-1946 St Petersburg
Hockey sur glace MHL 2 - 09:44 MHC Dynamo Moscow [7] MHC Dynamo Moscow 1-1 Mhk Krylia Sovetov [6] Mhk Krylia Sovetov
Hockey sur glace KHL 2 - 04:42 Jokerit Helsinki [3] Jokerit Helsinki 1-4 Lokomotiv Yaroslavl [5] Lokomotiv Yaroslavl
Hockey sur glace VHL-B 3 - 20:00 HC Tambov HC Tambov 2-1 HC Cheboksary
Hockey sur glace VHL-B 3 - 20:00 HC Mordovia Saransk HC Mordovia Saransk 2-1 HC Junior-Sputnik
Hockey sur glace MHL 3 - 01:31 Loko Yaroslavl [2] Loko Yaroslavl 5-0 Red Star Kunlun Junior [11] Red Star Kunlun Junior
Handball Allsvenskan 01:35 Onnereds HK [6] Onnereds HK 1-0 Torslanda HK [7] Torslanda HK
Handball Pan American Club Champs Women 00:00 Ovalle BM Women 0-0 Atletico Goes Women
Handball Kuwait League 08:22 Jarmuk Jarmuk 3-3 Kazma Kazma
Handball Qatar League 37:03 AL Shamal AL Shamal 10-15 AL Ahli (Brn) AL Ahli (Brn)
Handball Qatar League 31:32 AL Arabi (Kwt) AL Arabi (Kwt) 21-18 Qatar SC Qatar SC
Tennis ATP Vienna 10/23 17:05 Zverev, Alexander [5] Zverev, Alexander 0-0 Troicki, Viktor [48] Troicki, Viktor
Tennis ATP Basel 10/23 17:00 Sugita, Yuichi [38] Sugita, Yuichi 0-0 Shapovalov, Denis [49] Shapovalov, Denis
Tennis ATP Basel 10/23 17:00 Bautista Agut, Roberto Bautista Agut, Roberto 0-0 Kukushkin, Mikhail Kukushkin, Mikhail
Tennis Challenger Lima Qual 10/23 16:00 Rola, Blaz [225] Rola, Blaz 6-2,2-1 Arguello, Facundo [272] Arguello, Facundo
Tennis Challenger Lima Qual 10/23 16:00 Agamenone, Franco [439] Agamenone, Franco 6-4,0-0 Quiroz, Roberto [307] Quiroz, Roberto
Tennis ITF Women Saguenay Qual 10/23 15:55 Bovina, Elena Bovina, Elena 6-0,3-1 Carrington, Safiya Carrington, Safiya
Tennis ITF Women Poitiers 10/23 15:50 Hogenkamp, Richel [108] Hogenkamp, Richel 3-6,4-3 van Uytvanck, Alison [79] van Uytvanck, Alison
Tennis ITF Estonia F2 MD 10/23 15:30 Goles Babic/Pollanen 3-6,7-5,0-0 Glinka D / Saar K K Glinka D / Saar K K
Tennis ITF Women Saguenay 10/23 15:30 Leduc, Catherine Leduc, Catherine 3-6,2-3 Mestach, An Sophie Mestach, An Sophie
Tennis Challenger Brest 10/23 15:20 Maden, Yannick [181] Maden, Yannick 7-6,3-0 Jaziri, Malek [91] Jaziri, Malek
Tennis ITF Women Poitiers WD 10/23 15:00 Blinkova/Kerkhove 0-0 Niculescu/Smitkova
Tennis ITF Italy F35 Qual 10/23 14:30 Ciurletti, Andres Gabriel Ciurletti, Andres Gabriel 6-4,0-0 Grace, Samy Grace, Samy
Tennis de table Challenger Ochsenhausen 10/23 16:40 Vostes, Yannick Vostes, Yannick 0-0 Vyborny, Richard Vyborny, Richard
E-Sports CS:GO - Esports Balkan League 10/23 16:55 ex-Outlaws View Squared Esports Squared Esports
E-Sports CS:GO - Esports Balkan League 10/23 15:00 Faze Clan Faze Clan View Tyloo Tyloo