Football Campeonato B 00' L.D.U. Portoviejo [4] L.D.U. Portoviejo 0-0 Orense SC [1] Orense SC
Football Coppa Titano 07' Tre Penne Tre Penne 0-0 SP Cailungo SP Cailungo
Football Coppa Titano 07' FC Domagnano FC Domagnano 0-1 Tre Fiori Tre Fiori
Football Matchs amicaux 17' Antigua GFC Reserves 0-0 Salamanca XI Salamanca XI
Football FA WSL Continental Cup, Women 18' Aston Villa Lfc Aston Villa Lfc 2-0 Blackburn Rovers LFC
Football NIFL Development League 20' Larne Olympic 0-2 Glenavon R.
Football UEFA Ligue des Champions, Phase éliminatoire 20' Leverkusen [3] Leverkusen 0-0 Juventus [1] Juventus
Football Premier League 21' Tivoli Gardens [10] Tivoli Gardens 0-0 Molynes [8]
Football UEFA Ligue des Champions, Phase éliminatoire 21' Atl. Madrid [2] Atl. Madrid 1-0 Lokomotiv Moscow [4] Lokomotiv Moscow
Football Matchs amicaux 21' CD Mineros de Zacatecas II 0-0 FC Coyotes Tlaxcala
Football UEFA Ligue des Champions, Phase éliminatoire 22' Olympiakos [4] Olympiakos 0-0 Étoile rouge Belgrade [3] Étoile rouge Belgrade
Football UEFA Ligue des Champions, Phase éliminatoire 22' Paris SG [1] Paris SG 0-0 Galatasaray [4] Galatasaray
Football UEFA Ligue des Champions, Phase éliminatoire 22' FC Bruges [3] FC Bruges 0-0 Real Madrid [2] Real Madrid
Football UEFA Ligue des Champions, Phase éliminatoire 22' Bayern Munich [1] Bayern Munich 1-1 Tottenham [2] Tottenham
Football Coupe de la Ligue Senior Leinster 22' Newbridge Town FC 1-1 St Patricks St Patricks
Football Championship 33' Birmingham [14] Birmingham 0-0 Queens Park Rangers [15] Queens Park Rangers
Football FA WSL Continental Cup, Women 33' Charlton Athletic Charlton Athletic 0-1 Bristol City Bristol City
Football Championship 34' Derby County [16] Derby County 0-1 Sheffield Wednesday [7] Sheffield Wednesday
Football Championship 35' Brentford FC [9] Brentford FC 1-0 Cardiff City [8] Cardiff City
Football Isthmian Cup 35' Kingstonian Kingstonian 2-2 Merstham Merstham
Football Championship 35' Barnsley FC [24] Barnsley FC 0-0 Reading FC [18] Reading FC
Football Championship 35' Wigan [23] Wigan 0-0 West Bromwich [2] West Bromwich
Football NIFL Development League 35' Linfield Swifts 1-0 Cliftonville Olympic
Football Championship 36' Swansea City [11] Swansea City 1-1 Blackburn [10] Blackburn
Football FA WSL Continental Cup, Women 36' Leicester City 0-0 Everton Everton
Football Isthmian Cup 36' Lewes Lewes 1-0 Sevenoaks Sevenoaks
Football Leinster Senior League, Senior Division 1 39' Leixlip Utd 0-0 Skerries Town Skerries Town
Football Tercera Division, Group 6 45' Eldense [12] Eldense 0-1 Atletico Saguntino [6] Atletico Saguntino
Football Tercera Division, Group 2 45' [18] CD Vallobin 0-0 Caudal [3] Caudal
Football Gibraltar National League 45' Europa FC [2] Europa FC 0-0 Lynx FC [4] Lynx FC
Football FA WSL Continental Cup, Women 45' Sheffield Utd 0-1 Coventry United Lfc
Football Tercera Division, Group 6 45' Silla [20] Silla 0-0 Alcoyano [1] Alcoyano
Football Tercera Division, Group 6 45' Crevillente Deportivo [13] Crevillente Deportivo 1-0 CD Roda [7] CD Roda
Football FA WSL Continental Cup, Women 45' Arsenal Arsenal 3-0 London Bees LFC London Bees LFC
Football FA WSL Continental Cup, Women 45' Birmingham Birmingham 1-2 Manchester United Manchester United
Football FA WSL Continental Cup, Women 45' London City Lionesses 0-1 Brighton Women
Football Serie C, Groupe C 45' US Vibonese Calcio [10] US Vibonese Calcio 0-0 US Catanzaro 1929 [8] US Catanzaro 1929
Football FA WSL Continental Cup, Women 45' West Ham United Lfc West Ham United Lfc 3-0 Crystal Palace
Football Primera Division, Ouverture 45' Estudiantes Mérida [15] Estudiantes Mérida 0-0 Caracas FC [2] Caracas FC
Football FA WSL Continental Cup, Women 46' +3 Spurs Spurs 5-0 Lewes FC
Football FA WSL Continental Cup, Women 61' Chelsea Chelsea 0-1 Reading Reading
Football Bremen-Liga 61' SFL Bremerhaven [4] SFL Bremerhaven 4-1 Aumund-Vegesack [8] Aumund-Vegesack
Football FA WSL Continental Cup, Women 63' Liverpool Liverpool 3-1 Durham LFC Durham LFC
Football Tercera Division, Group 6 64' Alzira [4] Alzira 2-0 UD Benganim [19]
Football Division Profesional, Clausura 64' Destroyers [14] Destroyers 1-3 Always Ready [5] Always Ready
Football Tercera Division, Group 6 65' Acero [18] Acero 2-1 Recambios Colon CD [8] Recambios Colon CD
Football Tercera Division, Group 2 66' CD Covadonga [5] CD Covadonga 1-1 CD Mosconia [9] CD Mosconia
Football Tercera Division, Group 6 69' J. Esp. San Vicente [14] J. Esp. San Vicente 1-0 Atzeneta UE [10] Atzeneta UE
Football Tercera Division, Group 2 90' Club Siero [20] Club Siero 0-2 CD Llanes [6] CD Llanes
Football Tercera Division, Group 2 91' +3 [8] Urraca CF 0-0 Tuilla [2] Tuilla
Basketball Basketball Matches 1 - 10:00 Alfonso Casati 0-0 Brembo Basket 2013
Basketball Iceland Division 1 Women 1 - 10:00 Grindavik B Women 0-0 Fjolnir Women
Basketball Slovenia 2SKL 2 - 07:28 Parklji 31-17 Portoroz Portoroz
Basketball U19 Campeonato Paulista 1 - 00:00 EC Pinheiros SP U19 20-17 CA Paulistano
Basketball Argentina LDD 2 - 10:00 Instituto Atletico Central Cordoba Youth 23-15 Hispano Americano Youth
Basketball Eurocoupe, Groupe E 2 - 02:11 Joventut Badalona [4] Joventut Badalona 43-39 Uniks Kazan [1] Uniks Kazan
Basketball Eurocoupe, Groupe E 2 - 03:23 Nanterre [5] Nanterre 25-37 Cedevita Olimpija [6] Cedevita Olimpija
Basketball U20 Eccellenza 2 - 07:24 BC Irpinia 29-17 Pol Virtus Piscinola U20
Basketball Spain Liga EBA 2 - 10:00 CB Puerto Sagunto 22-15 Basquet L'Horta Godella
Basketball Eurocoupe, Groupe E 3 - 10:00 Virtus Bologna [2] Virtus Bologna 44-35 ASP Promitheas [1] ASP Promitheas
Basketball Ligue des Champions, Groupe B 3 - 10:00 Basket Saragosse [7] Basket Saragosse 37-37 Telekom Baskets Bonn [4] Telekom Baskets Bonn
Basketball Ligue des Champions, Groupe B 2 - 00:00 Basket Brindisi [8] Basket Brindisi 49-54 N. Klaipeda [3] N. Klaipeda
Basketball CEWL Women 3 - 10:00 Royal Spirou Monceau Women 26-51 Marburg Marburg
Basketball Coupe 3 - 06:14 Flames Flames 46-40 UBSC Graz UBSC Graz
Basketball Urvalsdeild, Femmes 4 - 10:00 Haukar [5] Haukar 66-60 Snaefell [6] Snaefell
Basketball Urvalsdeild, Femmes 4 - 10:00 Keflavik [2] Keflavik 55-40 Skallagrimur [4] Skallagrimur
Basketball Urvalsdeild, Femmes 4 - 08:33 Valur Reykjavik [1] Valur Reykjavik 67-63 Breidablik [7] Breidablik
Basketball Coupe d'Europe, Groupe A 4 - 06:15 Zorg En Zekerheid [3] Zorg En Zekerheid 59-95 Pinar Karsiyaka [3] Pinar Karsiyaka
Basketball Eurocoupe, Groupe E 3 - 01:33 Asseco Gdynia [4] Asseco Gdynia 57-58 Aquila Trento [5] Aquila Trento
Basketball Italy Regional U20 Elite 4 - 01:06 Asd Virtus Valmontone U20 105-79 Basket Serapo 85 U20
Basketball Ligue des Champions, Groupe B 4 - 06:04 BC Oostende [6] BC Oostende 59-58 Strasbourg IG [5] Strasbourg IG
Basketball Eurocoupe, Groupe E 4 - 06:32 Andorra [3] Andorra 75-56 Rishon [6] Rishon
Basketball Pro A 4 - 10:00 Paderborn [9] Paderborn 65-66 Leverkusen [6] Leverkusen
Basketball Euroligue Femmes, Groupe A 4 - 08:35 Tango Bourges Basket [4] Tango Bourges Basket 51-43 Orenburg [3] Orenburg
Basketball 2ème Division 4 - 07:55 Roben Gimbasket Wroclaw 56-57 Polkaty Maximus Katy Wroclawskie
Basketball NBL 3 - 00:14 Basket Brno [12] Basket Brno 75-60 Praha [6] Praha
Basketball Eurocoupe, Groupe E 4 - 01:07 Ratiopharm Ulm [5] Ratiopharm Ulm 58-77 Monaco [4] Monaco
Basketball Pro A 4 - 06:55 WT Tübingen [7] WT Tübingen 77-76 Kirchheim [11] Kirchheim
Basketball Uganda NBL Women 1 - 01:31 Jkl Lady Dolphins 61-54 Ucu Lady Cannons
Volley-ball Poland Uni League Women AWF Wroclaw Women 0-0 UMED Wroclaw Women
Volley-ball Serbia Regional Liga U19 Women Crvena Zvezda U19 Women 18-18 As Batajnica U19 Women
Volley-ball Poland Uni League 23-25 Politechnika Wroclaw 5-0 AWL Wroclaw
Volley-ball Champions League, Qualification 20-25 Maaseik [1] Maaseik 16-21 Zenit-Kazan [3] Zenit-Kazan
Volley-ball Spain University Champs Women 25-19,25-20 Universidad Carlos 3 Women 6-3 Universidad FCO Vitoria Women
Volley-ball Denmark 1st League 25-19,28-26 Ikast KFUM Ikast KFUM 0-0 IF Lyseng
Volley-ball Coupe Challenge, Messieurs. 25-22 Uni Almeria Uni Almeria 22-16 Graz Graz
Volley-ball Superliga, Women, Playoffs 25-23 Partizan Beograd [10] Partizan Beograd 18-23 Zok Spartak Subotica [9]
Volley-ball Liga Siatkowki, Women, Placement matches 9-14 15-25 Commercecon Lodz [4] Commercecon Lodz 20-16 Chemik Police [1] Chemik Police
Volley-ball Czech Regional League Women 21-25,25-20 Meteor A Women 6-13 Nusle B Women
Volley-ball Holland Eredivisie Women 25-13,25-21,27-29 Apollo 8 [3] Apollo 8 3-1 Alterno [9] Alterno
Volley-ball Slovenia 1.DOL 23-25,16-25 Astec Triglav 21-21 Ok Maribor
Volley-ball Slovenia 1.DOL Women 15-25,25-23,15-25 Luka Koper 5-7 Gen-I Volley
Volley-ball Champions League, Qualification 30-32,19-25 Tours Volley-Ball [4] Tours Volley-Ball 14-15 Perugia Umbria [1] Perugia Umbria
Volley-ball Coupe Challenge, Messieurs. 25-18,25-15,23-25 Calcit Kamnik Calcit Kamnik 0-1 Sporting Cp Sporting Cp
Volley-ball Ligue A, Femmes 25-20,22-25 MO Mougins Vb [13] MO Mougins Vb 16-21 Florange [11] Florange
Volley-ball Ligue A, Femmes 25-22,14-25 Pays D'Aix Venelles Volley-Ball [7] Pays D'Aix Venelles Volley-Ball 24-17 Volley Club Marcq Baroeul [6] Volley Club Marcq Baroeul
Volley-ball Coupe CEV, Hommes 25-20,22-25,25-17 U.V. Rhein-Main U.V. Rhein-Main 17-23 Shakhter Shakhter
Hockey sur glace Challenge Cup 2 - 20:00 Belfast Belfast 0-1 Cardiff Cardiff
Hockey sur glace DEL - Deutsche Eishockey Liga 3 - 12:08 Krefeld Pinguine [12] Krefeld Pinguine 1-3 Bremerhaven [9] Bremerhaven
Hockey sur glace Euro Hockey Challenge 3 - 00:00 Ukraine Ukraine 1-4 Biélorussie Biélorussie
Hockey sur glace 2.Liga, Playoffs 3 - 00:00 Pisek Pisek 0-0 Klatovy
Handball 1ère Division 18:44 Boavista FC [13] Boavista FC 8-7 Vitoria FC [14] Vitoria FC
Handball 1ère Division 14:51 Boa Hora FC [10] Boa Hora FC 3-8 Aguas S. M. [8] Aguas S. M.
Handball SEHA League, Group A 24:47 PPD Zagreb [3] PPD Zagreb 12-9 HC Spartak Moscow [6] HC Spartak Moscow
Handball LNH Starligue 28:44 Toulouse [3] Toulouse 12-15 Montpellier [4] Montpellier
Handball Asobal 28:09 Benidorm [14] Benidorm 14-12 Ciudad Encantada [5] Ciudad Encantada
Handball Asobal 36:11 Guadalajara [11] Guadalajara 18-18 Puerto Sagunto [13] Puerto Sagunto
Handball LNH Starligue 30:00 Ivry [10] Ivry 13-13 Chartres Metropole [12] Chartres Metropole
Handball LNH Starligue 30:00 Dunkerque [7] Dunkerque 10-15 Chambery [11] Chambery
Handball LNH Starligue 30:00 Saint Raphael [9] Saint Raphael 16-16 US Creteil Handball [14] US Creteil Handball
Handball LNH Starligue 31:13 Tremblay [13] Tremblay 19-23 PSG [1] PSG
Handball LNH Starligue 30:20 Nimes [2] Nimes 18-13 Istres [8] Istres
Handball Asobal 33:39 Recoletas Atletico Valladolid [10] Recoletas Atletico Valladolid 13-11 Frig M. Cangas [15] Frig M. Cangas
Handball Asobal 36:58 Huesca [16] Huesca 12-13 BM Nava [12] BM Nava
Handball 1ère Division 34:41 Lisboa Benfica [3] Lisboa Benfica 23-15 Avanca [11] Avanca
Handball Asobal 48:05 CD Bidasoa [4] CD Bidasoa 26-23 Sinfin [9] Sinfin
Handball MNLA 43:38 Endingen [9] Endingen 17-17 Suhr Aarau [5] Suhr Aarau
Handball I Liga Group B 55:46 Ku AZS Uniwersytetu Zielonogorskiego [7] Ku AZS Uniwersytetu Zielonogorskiego 25-34 Mspr Siodemka Miedz Legnica [4] Mspr Siodemka Miedz Legnica
Handball Division 1 54:45 Maribor Branik [11] Maribor Branik 22-21 Urbanscape Loka [9] Urbanscape Loka
Handball 1ère Division 53:29 Maia-Ismai [6] Maia-Ismai 23-25 Madeira [5] Madeira
Handball Hungary Cup 57:14 Budai Farkasok Nkft 24-30 FTC Budapest FTC Budapest
Tennis Cancun, Singles W-ITF-MEX-26A 0-30 Wijesundera, Rushri 0-1 Kukharchuk, Nika
Tennis ITF M15 Santo Domingo MD 15-15 Catanzariti A / Maginley H J 6-4,1-0 Barrett H / Cullimore K
Tennis Cancun, Singles W-ITF-MEX-26A 30-15 Arangio, Gala 0-6,5-2 Townsend, Katya
Tennis ITF M15 Cancun 0-0 Volfson, David 5-7,0-0 Martinez Sarrasague, Felipe
Tennis ITF M15 Santo Domingo 0-0 Pereira, Miguel Fernando 6-7,1-4 Hinsching, Joao
Tennis ITF M15 Cancun 0-0 Martin, Dan 6-3,6-7,3-2 Butsch, Justin
Snooker Scottish Open 2019 12/11 20:00 Xiwen, Mei 0-1 Junhui, Ding
Snooker Scottish Open 2019 12/11 20:00 Maflin, Kurt 0-0 Stevens, Matthew
Snooker Scottish Open 2019 12/11 19:00 O´Donnel, Martin 0-2 Robertson, Jimmy
Snooker Scottish Open 2019 12/11 19:00 Woollaston, Ben 1-2 Dott, Graeme
Tennis de table Moscow Liga Pro 11-13 Denis Grishenin 0-1 Shamil Khairullin
Water Polo World League Women 4 - 08:00 Italie Italie 11-6 Russie Russie
Esports CS:GO - WESG West Europe Quals 12/11 19:09 TheDice 13-14 Phoenix