Volley-ball College, Femmes 10/17 01:00 Nebraska v Purdue Boilermakers 0-0
E-Sports CS:GO - ESEA MDL 10/17 01:00 Atk Atk v Big Frames Big Frames 0-1
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/17 00:30 Ivan Afanasiev v Yurii Merkushin 5-10
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/17 00:00 Aleksandr Klavdenkov v Vladimir Marshalov 11-9
Volley-ball NCAA Div 3 Women 10/17 00:00 Carthage College Women Carthage College Women v Wisconsin Stevens Point Women Wisconsin Stevens Point Women 24-12
Volley-ball College, Femmes 10/17 00:00 Florida Gators Florida Gators v South Carolina Gamecocks South Carolina Gamecocks 24-19
Squash Cleveland Skating Club Open 10/16 23:45 Jamie Ruggiero Jamie Ruggiero v Lwamba Chileshe Lwamba Chileshe 1-3
Football Pernambucano, Serie A2 10/16 23:30 Marcilio Dias v Joinville Joinville 1-1
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/16 23:30 Mihail Andrusenko v Ivan Afanasiev 4-11
Football Coupe de Colombie, Phase éliminatoire 10/16 23:30 Deportes Tolima Deportes Tolima v Deportivo Cali Deportivo Cali 1-1
Football Pernambucano, Serie A2 10/16 23:10 Brusque Brusque v Figueirense SC Figueirense SC 4-2
Football Pernambucano, Serie A2 10/16 23:08 Brusque Brusque v Figueirense SC Figueirense SC 4-2
Volley-ball NAIA Champs Women 10/16 23:00 St Thomas FLA Women St Thomas FLA Women v Florida Memorial Women Florida Memorial Women 1-3
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/16 23:00 Yurii Merkushin v Vladimir Marshalov 10-5
Football Paraguay Cup 10/16 23:00 Club Guaraní Club Guaraní v Dep. Santani Dep. Santani 2-1
Volley-ball College, Femmes 10/16 23:00 Texas Tech Red Raiders v Kansas Jayhawks Kansas Jayhawks 15-11
Squash Cleveland Skating Club Open 10/16 23:00 Andrew Douglas Andrew Douglas v Geekie, Jon Geekie, Jon 11-8
Volley-ball U21 Paulista, Women 10/16 23:00 Pinheiros U21 Women v Amparo/Floresta U21 Women 25-10
Tennis Challenger Las Vegas MD 10/16 23:00 King E / Reese H v Cozbinov/Song 3-6,7-5,0-0
Handball Super Paulista, Women 10/16 23:00 Aciseg/Guarulhos Aciseg/Guarulhos v EC Pinheiros EC Pinheiros 18-38
Volley-ball College, Femmes 10/16 23:00 Iona Gaels Iona Gaels v Rider Broncs Rider Broncs 1-3
Volley-ball College, Femmes 10/16 23:00 St Peter's Peacocks St Peter's Peacocks v Manhattan Jaspers Manhattan Jaspers 1-3
Volley-ball College, Femmes 10/16 23:00 Tennessee Women v Kentucky Wildcats 0-3
Football Primera Division, Clôture 10/16 23:00 Atlético Plaza Atlético Plaza v Nacional Nacional 0-2
Tennis Challenger Las Vegas MD 10/16 23:00 Cid Subervi/Popko v Escobar G / Quiroz R 6-2,3-6,0-1
Football Venezuela Cup 10/16 23:00 Zamora FC Zamora FC v Deportivo Tachira Deportivo Tachira 1-2
Football Paraguay Cup 10/16 23:00 Club Guaraní Club Guaraní v Dep. Santani Dep. Santani 2-1
Football USL, Championship 10/16 23:00 Charleston Charleston v Memphis 901 FC Memphis 901 FC 2-0
Football Copa Paulista, Group 2 10/16 23:00 Mirassol SP Mirassol SP v Ferroviaria Ferroviaria 2-2
Basketball Argentina Super 20 10/16 23:00 Obras Obras v Club Deportivo Hispano Americano Club Deportivo Hispano Americano 74-69
Basketball NBB 10/16 23:00 Brasilia Brasilia v Botafogo Botafogo 78-63
Basketball Présaison NBA 10/16 23:00 Detroit Detroit v Charlotte Charlotte 116-110
Hockey sur glace AHL 10/16 23:00 Hershey Hershey v Toronto Toronto 3-4
Hockey sur glace NHL 10/16 23:00 Dallas Dallas v Columbus Columbus 2-3
Hockey sur glace NHL 10/16 23:00 Toronto Toronto v Washington Washington 3-4
Football Canadian Premier League 10/16 23:00 Forge FC Forge FC v Cavalry FC Cavalry FC 1-0
Football USL, Championship 10/16 23:00 Indy Eleven Indy Eleven v Swope P. Rangers Swope P. Rangers 2-1
Football Serie A 10/16 23:00 Fortaleza Fortaleza v Flamengo RJ Flamengo RJ 1-2
Basketball Paulista League, Women 10/16 22:46 Pro Esporte Sorocaba Pro Esporte Sorocaba v Bax Catanduva Bax Catanduva 47-67
Tennis ITF M25 Waco MD 10/16 22:40 Maginley H J / Roberts J v de Jong J / Nijboer R 1-6,6-3,7-10
Tennis ITF W25 Waco WD 10/16 22:35 Baranano P / Krywoj M S v Martins/Pedretti 3-6,4-6
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/16 22:30 Aleksandr Klavdenkov v Mihail Andrusenko 17-17
Volley-ball Brazil Paulista Women 10/16 22:30 Concilig/Volei Bauru Concilig/Volei Bauru v Osasco Audax Osasco Audax 24-17
Volley-ball Brazil Paulista U19 Women 10/16 22:30 Sao Cristovao Saude U19 Sao Cristovao Saude U19 v Grb Barueri U19 Grb Barueri U19 11-15
Tennis ITF W25 Waco WD 10/16 22:30 Hinojosa Gomez/Newborn v Broadus S / Ong V 4-6,2-6
Tennis ITF M25 Waco MD 10/16 22:30 Carr/Gray v Caruana/Langmo 6-2,4-6,0-1
Basketball NBB 10/16 22:30 Unifacisa v Pato Basquete Pato Basquete 76-60
Football Apertura 10/16 22:30 Managua FC Managua FC v Chinandega FC Chinandega FC 3-3
Football Serie A 10/16 22:15 CSA AL CSA AL v Atletico MG Atletico MG 2-2
Football Serie A 10/16 22:15 Gremio Gremio v EC Bahia EC Bahia 0-1
Basketball Ligue Sud-Américaine, Groupe D 10/16 22:10 Leones Quilpue Leones Quilpue v EC Pinheiros SP EC Pinheiros SP 78-93
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/16 22:00 Vladimir Marshalov v Ivan Afanasiev 10-9
Football Pernambucano, Serie A2 10/16 22:00 Ferroviario Cabo Ferroviario Cabo v Nautico PE Nautico PE 1-1
Volley-ball Brazil Paulista U21 10/16 22:00 Sesi SP U21 Sesi SP U21 v Santo An U21 24-17
Volley-ball College, Femmes 10/16 22:00 Liu Brooklyn Blackbirds v St Francis NY 3-1
Volley-ball NCAA Matches Women 10/16 22:00 Fiu Panthers v Florida Gulf Coast 0-3
Basketball Brazil FPB U19 Women 10/16 22:00 Bradesco U19 Women v Semelp Pinda U19 Women 80-47
Tennis Challenger Las Vegas MD 10/16 22:00 Krueger/Rola v Daniel/Fruttero 7-5,5-2
Football Venezuela Cup 10/16 22:00 Ac. Puerto Cabello Ac. Puerto Cabello v Trujillanos FC Trujillanos FC 2-2
Hockey sur glace Quebec Major Junior Hockey League, Playoffs 10/16 22:00 Cape Breton Screaming Eagles Cape Breton Screaming Eagles v Charlottetown Islanders Charlottetown Islanders 3-2
Tennis ITF M25 Waco 10/16 21:50 Jubb, Paul v Hijikata, Rinky 7-5,5-7,3-6
Tennis ITF M15 Sao Paulo 10/16 21:40 Soares Klier, G. v Zarichanskiy, D. 6-2,6-1
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/16 21:30 Yurii Merkushin v Aleksandr Klavdenkov 5-11
Squash Cleveland Skating Club Open 10/16 21:30 Nawar, Mustafa Nawar, Mustafa v Moustafa Bayoumy Moustafa Bayoumy 3-2
Tennis Challenger Las Vegas MD 10/16 21:30 Arevalo-Gonzalez M / Reyes-Varela M A v Gonzales R / Roelofse R 6-4,4-6,0-1
Football Liga Nacional, Relegation Playoff 10/16 21:30 Real de Minas Real de Minas v CD Marathon CD Marathon 0-1
Football Chile Primera Division 10/16 21:30 Deportes Union Deportes Union v Université Catholique Université Catholique 1-0
Tennis ITF M25 Waco 10/16 21:25 Adams, Harrison v Geerts, Michael 5-7,4-6
Tennis ITF M15 Sao Paulo MD 10/16 21:10 Juarez/Torres v Rodrigues/Rodrigues 1-6,7-6,1-0
Football Primera Division, Clausura 10/16 21:05 Municipal Grecia Municipal Grecia v AD Santos de Guapiles AD Santos de Guapiles 3-1
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/16 21:00 Dmitri Popov v Pavel Lukyanov 8-11
Volley-ball College, Femmes 10/16 21:00 Georgetown Hoyas v St John's Red Storm 1-3
Tennis ITF M25 Waco MD 10/16 21:00 Aguilar/Arconada v Bass/Soto 7-5,6-3
Tennis ITF M25 Waco MD 10/16 21:00 Bendeck/Sinclair v Kypson/Svajda 7-5,5-7,1-0
Tennis ITF M25 Waco MD 10/16 21:00 Johnson/Israel A Ore v Perez A / Zhu E 5-7,3-6
Tennis ITF W25 Waco WD 10/16 21:00 Kulikov A / Valdes R v Contreras Gomez/Villarreal 6-3,6-4
Tennis ITF W25 Waco WD 10/16 21:00 Babic/Danilina v van Nguyen C / Zhu A 6-1,6-3
Tennis Challenger Las Vegas MD 10/16 21:00 Kobelt/Sauer v Kozlov/Vance 3-6,4-6
Tennis Challenger Las Vegas 10/16 21:00 Polansky, Peter v Pospisil, Vasek 1-6,2-6
E-Sports CS:GO - ECS 10/16 21:00 Evil Geniuses Evil Geniuses v Complexity Gaming Complexity Gaming 2-0
Football Venezuela Cup 10/16 21:00 Monagas SC Monagas SC v Angostura FC Angostura FC 5-4
Football Venezuela Cup 10/16 21:00 Mineros de Guayana Mineros de Guayana v La Guaira La Guaira 0-3
Football Apertura 10/16 21:00 Diriangen FC Diriangen FC v Las Sabanas CF Las Sabanas CF 4-0
Tennis de table Moscow Liga Pro 10/16 20:53 Shamil Khairullin v Aleksei Popov 11-7
Squash Cleveland Skating Club Open 10/16 20:45 Browne, Noah Browne, Noah v Arshad Iqbal Burki Arshad Iqbal Burki 11-7
Tennis ITF M15 Sao Paulo MD 10/16 20:45 Da Silva G C / Schmid A v Cerundolo J M / Lingua Lavallen A L 3-6,3-6
E-Sports Pro League Season, Europe 10/16 20:45 Black Dragons E-Sports Black Dragons E-Sports v Team Elevate Team Elevate 1-0
Football Paraguay Cup 10/16 20:45 Cristobal Colon Cristobal Colon v Deportivo Capiata Deportivo Capiata 1-3
Tennis ITF W25 Waco 10/16 20:40 Siedliska, Natalia v Gabueva, Angelina 6-2,6-3
E-Sports Pro League Season, Europe 10/16 20:30 Ninjas In Pyjamas Ninjas In Pyjamas v Faze Clan Faze Clan 1-0
Tennis Challenger Las Vegas 10/16 20:25 King, Darian v Peniston, Ryan 7-6,4-6,3-6
Basketball Portugal Cup Women 10/16 20:21 CDJR Women v CP Esgueira Women 47-82
Tennis ITF W25 Florence 10/16 20:15 Sleeth, Layne v Daniell, Andie K. 6-3,2-6,6-1
Basketball Portugal Cup Women 10/16 20:10 Fisica Torres Vedras Women v Sport Alges E Dafundo Sport Alges E Dafundo 44-91
Football Nicaragua Youth League 10/16 20:00 Managua Managua v Chinandega Chinandega 5-0
Tennis ITF W25 Waco 10/16 20:00 Morgina, Anna v Swan, Katie 2-6,2-6
Squash Cleveland Skating Club Open 10/16 20:00 Thomas King Thomas King v Harry Falconer Harry Falconer 7-10
Tennis ITF M25 Waco 10/16 20:00 Smith, Barnaby v Whitehouse, Mark 6-3,6-1
Basketball Portugal Cup Women 10/16 20:00 Natacao Women v GDEMAM/NOVACIGAS Women 37-52
Football Venezuela Cup 10/16 20:00 Metropolitanos FC Metropolitanos FC v Estudiantes Caracas Estudiantes Caracas 0-1