Primera Division, Clausura 10/17 02:00 CS Cartagines CS Cartagines v Deportivo Saprissa Deportivo Saprissa View
Primera Division, Clausura 10/17 02:00 Guadalupe FC v CS Herediano CS Herediano View
Primera Division, Clausura 10/17 02:00 Perez Zeledon Perez Zeledon v Adr Jicaral Adr Jicaral View
Liga 2 10/17 06:30 Persewar Waropen Persewar Waropen v Persatu Tuban Persatu Tuban View
Thailand U19 Cup 10/17 06:30 Trat FC Trat FC v Chonburi FC View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 07:00 Bulgaria VI v Cyprus VI View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 08:00 Kazakhstan VI v Nigeria VI View
Liga 2 10/17 08:30 PSMS PSMS v Persiraja Banda Persiraja Banda View
Liga 2 10/17 08:30 Aceh United Aceh United v Sriwijaya FC Sriwijaya FC View
Liga 2 10/17 08:30 Blitar United Blitar United v Persita Persita View
Liga 2 10/17 08:30 Cilegon United Cilegon United v Perserang Serang Perserang Serang View
Liga 2 10/17 08:30 Cilacap Cilacap v Ciamis Ciamis View
Liga 2 10/17 08:30 Riau Riau v Persibat Batang Persibat Batang View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 09:00 India VI v Moldova VI View
Shillong Premier League 10/17 09:30 Rangdajied Rangdajied v Shillong Lajong Shillong Lajong View
India Punjab Super League 10/17 09:30 Punjab Police Jalandhar v Kehar SC View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 10:00 Argentina VI v Uruguay VI View
National League 2 10/17 11:00 FC Zugdidi FC Zugdidi v FC Gagra FC Gagra View
National League 2 10/17 11:00 Guria Lanchkhuti Guria Lanchkhuti v Kolkheti Poti Kolkheti Poti View
Championnat U21 10/17 11:00 Shakhtar Shakhtar v Kolos Kovalivka U21 Kolos Kovalivka U21 View
U17 Championnat d'Europe Féminin, Qualif. - Gr. 11 10/17 11:00 Azerbaïdjan Azerbaïdjan v Slovénie Slovénie View
U17 Championnat d'Europe Féminin, Qualif. - Gr. 11 10/17 11:00 Italie Italie v Irlande du Nord Irlande du Nord View
U17 - Championnat d'Europe, Qualifications, Gr. 2 10/17 11:00 Autriche Autriche v Malte Malte View
Denmark U19 League 10/17 11:00 Vejle BK U19 v Brondby IF Brondby IF View
Denmark U19 League 10/17 11:00 Silkeborg IF U19 v AGF/Viby View
Friendlies 10/17 11:00 Khonkaen U19 v Laos Laos View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 11:00 Slovenia VI v Romania VI View
Youth League 10/17 12:00 Akhmat Grozny Akhmat Grozny v Lokomotiv Moscou Lokomotiv Moscou View
2nd Division 10/17 12:00 Pas Novin Hamedan v Shohada Bijar Shohada Bijar View
Cup 10/17 12:00 Shahrdari Mahshahr Shahrdari Mahshahr v Esteghlal Novin Mahshahr View
U23 Premier League Cup 10/17 12:00 Crystal Palace v Blackburn Rovers (R) Blackburn Rovers (R) View
-19ans - Amical 10/17 12:00 Indonésie Indonésie v China U19 Viareggio Team China U19 Viareggio Team View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 12:00 Poland VI v Lithuania VI View
Division 2 10/17 12:10 Hajer Al-Hasa Hajer Al-Hasa v Al-Rawdhah Club View
Division 2 10/17 12:45 AL Jandal AL Jandal v AL Suqoor View
Professional Development League 10/17 13:00 Wigan Wigan v Coventry City Reserve Coventry City Reserve View
Egypt Division 1 10/17 13:00 Masr Masr v El Gouna El Gouna View
Congo Premier League 10/17 13:00 Tongo FC Jambon Tongo FC Jambon v V. Club Mokanda V. Club Mokanda View
Uganda Division 2 10/17 13:00 Katwe United v Light SS Light SS View
Uganda Division 2 10/17 13:00 Kiboga Young Kiboga Young v MYDA FC View
Uganda Division 2 10/17 13:00 Hope Doves FC v Updf FC Updf FC View
Uganda Division 2 10/17 13:00 Ndejje University Ndejje University v Nyamityobora FC Nyamityobora FC View
Uganda Division 2 10/17 13:00 Paidha Black Angels Paidha Black Angels v Kataka FC Kataka FC View
Uganda Division 2 10/17 13:00 Water FC v Kabale Sharp FC Kabale Sharp FC View
Liga 2 Women, Seria East 10/17 13:00 Vasas Femina Odorheiul Secuiesc v Olimpia Cluj Olimpia Cluj View
Argentina Reserve League 10/17 13:00 All Boys All Boys v CA Atlanta CA Atlanta View
Argentina Reserve League 10/17 13:00 Defensores Defensores v Club Almagro Club Almagro View
Pernambucano, Serie A2 10/17 13:00 Atletico Carioca Atletico Carioca v CF Sao Jose RJ CF Sao Jose RJ View
Pernambucano, Serie A2 10/17 13:00 EC Resende RJ EC Resende RJ v Acao RJ Acao RJ View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 13:00 Pakistan VI v Hungary VI View
Cup 10/17 13:20 Esteghlal Esteghlal v Fajr Sepasi Fajr Sepasi View
Première Division 10/17 13:30 Police Xi Police Xi v Miscellaneous SC Miscellaneous SC View
Ligue Féminine 10/17 13:30 ZNK Cerklje ZNK Cerklje v Znk Maribor Znk Maribor View
Ligue 2 10/17 14:00 Saida Saida v El Harrach El Harrach View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 14:00 Colombia VI v Turkey VI View
Kuwait Division 1 10/17 14:45 Burgan SC Burgan SC v Khaitan SC Khaitan SC View
2nd Division 10/17 15:00 Sitra Club Sitra Club v Malkiya Club Malkiya Club View
2nd Division 10/17 15:00 AL Budaiya AL Budaiya v AL Bahrain AL Bahrain View
Congo Premier League 10/17 15:00 JS Talangai JS Talangai v Racing Club de Brazzaville Racing Club de Brazzaville View
Norway U19 Elite League 10/17 15:00 Lillestrøm SK Lillestrøm SK v Rosenborg BK Rosenborg BK View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 15:00 Mexico VI v Egypt VI View
Division 1 10/17 15:20 Najran Najran v AL Bukayriyah AL Bukayriyah View
Egypt Division 1 10/17 15:30 ENPPI Club ENPPI Club v Al-Entag-Al-Harby Al-Entag-Al-Harby View
Egypt Division 1 10/17 15:30 Misr El Maqasa Misr El Maqasa v Al-Masry Club Al-Masry Club View
U17 Championnat d'Europe Féminin, Qualif. - Gr. 11 10/17 15:30 Norvège Norvège v Iles Féroé Iles Féroé View
U17 - Championnat d'Europe, Qualifications, Gr. 2 10/17 15:30 Bulgarie Bulgarie v Norvège Norvège View
Ivory Coast League Cup 10/17 15:30 Ecole de Football Yeo Martial v Esperance Bouake View
Ivory Coast League Cup 10/17 15:30 Racing Club Dabidjan Racing Club Dabidjan v JC Abidjan JC Abidjan View
Foot - Estonie - Esiliiga 10/17 16:00 Tammeka U21 Tammeka U21 v Elva Elva View
Championnat National 10/17 16:00 Maccabi Petah Tikva FC Maccabi Petah Tikva FC v Nir Ramat Hasharon Nir Ramat Hasharon View
Championnat National 10/17 16:00 H. Rishon Lezion H. Rishon Lezion v Tel Aviv Bat Yam Tel Aviv Bat Yam View
Championnat National 10/17 16:00 H. Ashkelon H. Ashkelon v Katamon Jerusalem Katamon Jerusalem View
A Lyga Femmes 10/17 16:00 Banga Gargzdai Banga Gargzdai v FK Utenis Utena FK Utenis Utena View
A Lyga Femmes 10/17 16:00 Zalgiris Kaunas Zalgiris Kaunas v Gintra Gintra View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 16:00 Brazil VI v Algeria VI View
U17 Championnat d'Europe Féminin, Qualif. - Gr. 11 10/17 16:30 Écosse Écosse v Monténégro Monténégro View
U19 Interkrets 10/17 16:30 Oppsal v Lyn Fotball U19 View
U19 Interkrets 10/17 16:30 Stroemmen v Baerum SK View
UEFA Champions League Women, Group 10 10/17 17:00 FC Barcelone FC Barcelone v Minsk Minsk View
Ligue 2 10/17 17:00 Bejaia Bejaia v Khroub Khroub View
Socca World Cup - 40 mins play 10/17 17:00 USA VI v Oman VI View
U19 Interkrets 10/17 17:15 KFUM Oslo KFUM Oslo v Kraakeroey Kraakeroey View
Regionalliga Est 10/17 17:30 FC Mauerwerk FC Mauerwerk v Wiener Neustadt Wiener Neustadt View
Spain Primera Nacional Women 10/17 17:30 Murcia Feminas Women v SCF Plaza Argel SCF Plaza Argel View
Egypt Division 1 10/17 18:00 Pyramids FC Pyramids FC v Smouha SC Smouha SC View
Germany Landespokal 10/17 18:00 SV Herbern v Spvg Steinhagen View
Copa Federacion 10/17 18:00 Castellon Castellon v J. Esp. San Vicente J. Esp. San Vicente View
Pernambucano, Serie A2 10/17 18:00 Buzios Buzios v Arturzinho Arturzinho View
Pernambucano, Serie A2 10/17 18:00 Campo Grande Campo Grande v Sao Cristovao Sao Cristovao View
Pernambucano, Serie A2 10/17 18:00 Caacbrasil Fc Caacbrasil Fc v Paduano Paduano View
Brazil Copa Gaucho 10/17 18:00 Gremio RS B Gremio RS B v Avenida Avenida View
Brazil Copa Gaucho 10/17 18:00 Sao Jose Sao Jose v Lajeadense Lajeadense View
Pernambucano, Serie A2 10/17 18:00 Teresopolis Teresopolis v Paraiba do Sul View
Peru Copa Bicentenario 10/17 18:30 Atletico Grau Atletico Grau v Deportivo Coopsol Deportivo Coopsol View
Copa Federacion 10/17 18:30 San Fernando San Fernando v RB Linense RB Linense View
U20 Copa Estaduais 10/17 18:30 Monte Cristo EC GO Monte Cristo EC GO v Morrinhos U20 View
Copa Federacion 10/17 18:45 Alcoyano Alcoyano v J. Esp. San Vicente J. Esp. San Vicente View
Primera Division, Clôture 10/17 19:00 Racing Montevideo Racing Montevideo v Atlético Penarol URU Atlético Penarol URU View
Primera Division, Clôture 10/17 19:00 Liverpool Montevideo Liverpool Montevideo v Rampla Juniors Rampla Juniors View
Argentina Reserve League 10/17 19:00 Atletico Platense R. Atletico Platense R. v Deportivo Riestra Deportivo Riestra View